Producenci
Zobacz do czego zdolna jest szczoteczka soniczna – wybierz zdrowsze czyszczenie
Zobacz do czego zdolna jest szczoteczka soniczna – wybierz zdrowsze czyszczenie

Obecnie znaczny odsetek Polaków używa już szczoteczek elektrycznych. Przekonują nas one wieloma zaletami, umożliwiają dokładniejsze czyszczenie, szybciej wybielają oraz lepiej pozbywają się kamienia nazębnego a wraz nim wszelkich szkodliwych bakterii. Aby jednak uzyskać higienę na najwyższym poziomie, powinniśmy postawić na produkty soniczne. Poniżej jako eksperci tłumaczymy dlaczego.

Zalety fal dźwiękowych w utrzymaniu zdrowych zębów

Kiedy zdecydujemy się dokonać porównania szczoteczki sonicznej ze zwykłym modelem elektrycznym, odkryjemy, iż wersja soniczna odznacza się charakterystycznym ruchem włosia. Porusza się ono w zawrotnym tempie 31 tysięcy drgań na minutę oraz doskonale wpasowuje zakres ruchu wzdłuż przestrzeni międzyzębowych. Takie zaprojektowanie niesie za sobą wiele niechybnych korzyści a przede wszystkim wydajniejsze i dokładniejsze czyszczenie. Dodatkowo w odróżnieniu od standardowych serii elektrycznych szczoteczek produkt soniczny pozostaje mniej inwazyjny oraz delikatniejszy dla wrażliwych dziąseł. Używając tego rodzaju urządzeń nie ryzykujesz nadmiernym wytarciem szkliwa a także możesz przestać się martwić recesją dziąseł.

Wiele plusów związanych jest również z unikalnym, profilowanym kształtem, który pozwala na dotarcie do trudno dostępnych obszarów i ich długofalową ochronę. Oczywiście, najważniejszym walorem pozostaje praca mechaniczna napędzana falami dźwiękowymi. Dzięki niej poruszone zostaną w jamie ustnej nawet te przestrzenie, do których nie docierają włosy szczoteczki. Wytworzone przy wysokiej częstotliwości bąbelki wody, pasty oraz innych składników skutecznie „wymiatają” bakterie z zakamarków i zagłębień pomiędzy zębami.

Nie musisz używać siły!

Istotnym punktem przemawiającym za zaopatrzeniem się w szczoteczkę soniczną będzie też naturalnie siła, jakiej potrzebujemy, aby zapewnić sobie zdrowe i białe uzębienie. Przy stosowaniu zwyczajnych modeli elektrycznych normą bywa konieczność mocnego dociskania główki narzędzia do linii zębów. Działając w ten sposób jednak narażamy się na wiele dolegliwości, począwszy od podrażnienia dziąseł i przyzębia a skończywszy na wytarciu warstwy ochronnej szkliwa pokrywającego szczelnie nasze kły, siekacze oraz trzonowce. Szczoteczka soniczna i wywołane nią fale natomiast same w sobie generują potrzebne do usunięcia zanieczyszczeń ciśnienie i mikrowstrząsy.

do góry
facebook instagram kontakt mail
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl