Producenci

Włókna szklane Dentapreg

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 1-3 dni roboczych
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Dentapreg włókna szklane - lepkie i elastyczne, preimpregnowane taśmy z włókien szklanych o różnej strukturze i rozmiarach.

Po spolimeryzowaniu taśma staje się sztywna.

Dentapreg to strukturalny kompozyt nowej generacji przeznaczony do wzmocnienia takich prac jak szyny zgryzowe, mosty tymczasowe i duże odbudowy protetyczne.

Dentapreg zapewnia wszechstronność zastosowań, zatem może być wykorzystany nie tylko w standardowych procedurach, ale także w szerokiej gamie różnorodnych sytuacji klinicznych.

Cała linia Dentapreg ma ten sam składnik bazowy, jednak każdy produkt jest zoptymalizowany do konkretnej sytuacji klinicznej: jeden ma zwiększoną elastyczność, inny zwiększoną wytrzymałość.

Dentapreg to świetne rozwiązanie przy wielu problemach w codziennej praktyce.

Produkty Dentapreg mają wiele zalet:

  • Są łatwe i szybkie w użyciu, a zatem pozwalają na oszczędzenie czasu pracy lekarza dentysty.
  • Zapewniają niesamowite wrażenia estetyczne oraz kliniczną niezawodność.
  • Dentapreg w swoich założeniach respektuje priorytety stomatologii minimalnie inwazyjnej i biomimetycznej czyli zwraca uwagę na fakt, że nowoczesna stomatologia powinna koncentrować się nie tylko na opracowaniu tkanek twardych i ich odbudowie, ale także na zachowaniu jak największej ilości własnej struktury zęba.

Rodzaje:

  • SFM 2mm plecione

Dentapreg® umożliwia szybkie, niezawodne i estetyczne szynowanie.
Dentapreg® SFM to preimpregnowane, wzmocnione kompozytem taśmy z włókna szklanego do szynowania. Są łatwe w użyciu. Nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi ani materiałów. W rezultacie powstaje niezawodna i estetyczna szyna, która nie powoduje podrażnienia tkanek miękkich. Właściwości mechaniczne produktów Dentapreg® pozwalają na wykonanie wytrzymałych szyn, które mogą być stosowane nawet jako rozwiązania długoczasowe, ponieważ ich sztywność nie zagraża fizjologicznej ruchomości zębów. Najważniejszym wydaje się fakt, że szyny z włókna szklanego nie zawierają metalu-są hipoalergiczne, co wpływa na utrzymanie u tych pacjentów właściwej higieny jamy ustnej. Do zewnątrzkoronowego szynowania zębów przednich zaleca się taśmy Dentapreg® SF, które doskonale adaptują się do podłoża i mają  wygodny rozmiar.

Dentapreg® SFM wskazania do szynowania zębów:

 Leczenie periodontologiczne:
- tymczasowa stabilizacja, jako dodatkowy aspekt leczenia periodontologicznego (np. LANAP)
- długoczasowa stabilizacja podczas fazy podtrzymującej leczenie periodontologiczne 
- inne wskazania do szyn periodontologicznych

 Leczenie ortodontyczne::
- długo- i krótkoterminowa retencja do utrzymania wyników leczenia ortodontycznego

 Zaopatrzenie pourazowe::
- stabilizacja zwichniętych zębów

stomatologii dziecięcej:
- zabiegi pozwalające na utrzymanie przestrzeni w przypadku przedwczesnej utraty zębów mlecznych

 

  • SFU 2mm równoległe

Znalezione obrazy dla zapytania dentapreg sfu

Dentapreg® SFU to perfekcyjne rozwiązanie dla szybkiego, niezawodnego i estetycznego szynowania wewnątrzkoronowego oraz wzmacniania podbudowy. Paski preimpregnowanych włókien szklanych wzmocnionych kompozytem mają wiele zastosowań klinicznych, takich jak szynowanie wewnątrzkoronowe, retainery ortodontyczne, utrzymywacze przestrzeni lub wkłady koronowo-korzeniowe o anatomicznym kształcie.
Włókna Dentapreg® SFU są łatwe w użyciu: - nie wymagają specjalistycznych narzędzi, ani materiałów. Ostateczne odbudowy są trwałe, niezawodne, estetyczne i nie powodują podrażnienia tkanek miękkich. Doskonałe właściwości mechaniczne Dentapreg® pozwalają na wykonanie trwałych szyn długoczasowych z zachowaniem fizjologicznej ruchomości zębów. Co ważne, szyny wzmacniane włóknem szklanym są pozbawione metalu i przez to hipoalergiczne dla osób uczulonych na metal, co znacząco wpływa również na prawidłową higienę jamy ustnej.  
Przekrój poprzeczny paska  Dentapreg® SFU można łatwo zmienić, tak aby można było go wprowadzić nawet w niewielką preparację. W związku z tym Dentapreg® SFU jest świetnym narzędziem w stomatologii minimalnie inwazyjnej i umożliwia lekarzowi dentyście zachowanie jak największej ilości tkanek twardych zęba podczas preparacji.

Do szynowania wewnątrzkoronowego i wzmocnienia zębów w odcinku bocznym, Dentapreg® SFU. zapewnia trwałość oraz ma wygodny rozmiar. 

Wskazanie do szynowania z Dentapreg® SFU :

leczeniu choroby przyzębia::
- stała stabilizacja wewnątrzkoronowa zębów dotkniętych chorobą przyzębia

Po leczeniu ortodontycznym::
- krótko i długoterminowa retencja, w celu utrzymania efektów leczenia ortodontycznego

stomatologii wieku rozwojowego, do utrzymania przestrzeni::
- terapia utrzymująca obecną przestrzeń po przedwczesnej utracie zębów mlecznych

endodoncji::
-  wkład endodontyczny o anatomicznym kształcie 

 

  • PFM 3mm plecione

Dentapreg® oferuje estetyczne, pozbawione metalu, minimalnie inwazyjne rozwiązanie do wzmocnienia mostów tymczasowych długoterminowych w odcinku przednim.
Dentapreg® umożliwia wykonanie mostu tymczasowego w odcinku przednim na jednej wizycie, co daje oszczędność czasu i kosztów . Do budowy przęsła możesz użyć fabryczną standardową koronę kompozytową, wymodelować samodzielnie most kompozytowy lub użyć utracony własny ząb pacjenta. Dzięki zastosowaniu odbudowy tymczasowej, możliwe jest odłożenie w czasie odbudowy stałej, takiej jak most ceramiczny czy implant. Dentapreg® to także szybki, niezawodny materiał do wykonania mostu adhezyjnego w odcinku przednim podczas fazy osteointegracji implantu.
Dentapreg® można zastosować u osób uczulonych na metal, jest hipoalergiczny, ponieważ nie zawiera metalu.
Preimpregnowane, wzmacniane kompozytem taśmy włókna szklanego  Dentapreg® PFM są łatwe w użyciu. Nie wymagają specjalistycznych narzędzi, ani materiałów.

Wskazania kliniczne Dentapreg® do zastosowania mostu adhezyjnego w przednim odcinku:
- krótkoterminowe odbudowy tymczasowe
- odbudowy tymczasowe, podczas fazy osteointegracji implantu
- długoterminowe odbudowy, w przypadku odroczenia odbudowy ostatecznej
- most w przednim odcinku w połączeniu z szyną
Do mostów w przednim odcinku zaleca się używanie taśmy  Dentapreg® PFM ze względu na znakomitą elastyczność, adhezję oraz wygodny rozmiar.
Dentapreg® PFM jest również doskonałym materiałem, który można użyć w celu utrzymania przestrzeni przed docelową odbudową braków w łuku.

 

  • PFU 3mm równoległe

 

W przeciwieństwie do innych materiałów Dentapreg® umożliwia wykonanie mostu tymczasowego na jednej wizycie, co oszczędza czas i koszty. Do odbudowy brakujących zębów można użyć gotowych zębów standardowych, można wymodelować samodzielnie przęsło mostu kompozytowego lub nawet użyć własnego zęba pacjenta. Dzięki zastosowaniu odbudowy tymczasowej, możliwe jest odłożenie w czasie odbudowy stałej, takiej jak most ceramiczny czy implant. Dentapreg® to również szybki, niezawodny produkt do wykonania mostu w bocznym odcinku podczas fazy osteointegracji implantu. Dentapreg® można zastosować u osób uczulonych na metal, jako hipoalegiczny, ponieważ nie zawiera metalu. Preimpregnowane, wzmacniane kompozytem paski włókna szklanego Dentapreg® PFU są łatwe w użyciu. Nie wymagają specjalistycznych narzędzi, ani materiałów.

Zalecamy użycie Dentapreg® PFU do zwiększenia wytrzymałości przy wykonywaniu mostów w odcinku bocznym.

 

  • UFM 6mm plecione

Znalezione obrazy dla zapytania dentapreg ufm

Dentapreg® UFM najnowszy i najbardziej innowacyjny produkt Dentapreg®. Jest to światłoutwardzalne włókno szklane w formie taśmy o unikalnych właściwościach, idealne do zastosowania w wielu codziennych sytuacjach klinicznych, niezbędne w minimalnie inwazyjnej stomatologii odtwórczej.
Dentapreg® UFM to włókno zaskakująco cienkie (tylko 0,1 mm) , bardzo łatwe do formowania i w dodatku posiada wysokie parametry wytrzymałościowe. Może być wykorzystane w wielu sytuacjach klinicznych zarówno w stomatologii zachowawczej jak i minimalnie inwazyjnej protetyce: do wzmocnienia koron, rozległych wypełnień, licówek kompozytowych oraz rekonstrukcji brzegów siecznych
Dentapreg® UFM został stworzony, jako biomimetyczna kopia DEJ (połączenia szkliwno-zębinowego). Główną funkcją Dentapreg® UFM jest naśladowanie funkcji DEJ, poprzez rozkład sił okluzyjnych, dzięki czemu eliminowana jest kumulacja napięć i pęknięć przechodzących ze szkliwa do zębiny. Te właściwości sprawiają ,że włókno Dentapreg® UFM może znacząco zwiększyć trwałość odbudowy kompozytowej.

Dzięki specjalnej mieszance żywic światłoutwardzalnych zastosowanych do impregnacji paska Dentapreg® UFM (tak samo, jak w przypadku innych produktów Dentapreg®) włókno jest kompatybilne ze wszystkimi światłoutwardzalnymi kompozytami C&B oraz kompozytami typu flow. Praca z użyciem Dentapreg® UFM jest szybka, łatwa i bezpieczna. Nie wymaga specjalnych technik, materiałów ani narzędzi.

To, co wyróżnia Dentapreg® UFM od innych włókien szklanych, to unikalna cienkość i wynikająca z tego faktu fenomenalna zdolność adaptacji. Wyjątkowo cienkie taśmy mają zaledwie 0,1 mm grubości, co sprawia, że powierzchnia zęba , w wielu przypadkach, nie wymaga właściwie żadnej preparacji. Włókno świetnie dostosowuje się do każdego kształtu zęba. Ma bardzo małą pamięć kształtu pierwotnego, co oznacza, że niezwykle łatwo można mu nadać wybrany kształt, nawet na wypukłościach , ponieważ nie wykazuje tendencji do „odstawania” i tym samym można zastosować go w każdej sytuacji klinicznej.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl