Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Sporal A - biologiczny test do autoklawu - 10 wskaźników

0
Dostępność: Dostępny
Kod produktu: SPORAL
Producent: IBSS BIOMED
Wysyłka w: 1-3 dni roboczych
Cena: 63,00 zł 63.00
ilość: szt.
dodaj do przechowalni

Opis

SPORAL A - Biologiczny wskaźnik kontroli procesu sterylizacji parą wodną w nadciśnieniu

 

SKŁAD I WŁAŚCIWOŚCI: Wskaźnik ma postać paska bibuły nasyconego zawiesiną spor szczepu Geobacillus stearothermophilus ATCC 7953 w opakowaniu papierowo-foliowym zabezpieczającym przed kontaminacją. Na brzegu torebki umieszczony jest niebieski pasek będący wskaźnikiem zmieniającym barwę na brązową po przebyciu sterylizacji.

Geobacillus stearothermophilus są to niepatogenne, Gramdodatnie pałeczki termofilne, bezwzględne tlenowce charakteryzujące się wytwarzaniem spor o dużej odporności na działanie wysokiej temperatury i pary wodnej.

 

SPOSÓB UŻYCIA: Wskaźniki testowe włożyć do -co najmniej -dwóch największych pakietów reprezentatywnych dla danego załadunku i umieścić w miejscach najtrudniej dostępnych dla czynnika sterylizującego. Przeprowadzić ustalony program sterylizacji. Po zakończeniu procesu sterylizacji wyjąć wskaźniki testowe z załadunku i dokonać posiewu w czasie do 2 godzin po ekspozycji lub w czasie nie dłuższym niż 24 godziny dostarczyć do pracowni ,gdzie zostanie wykonany posiew. Kontrolę żywotności drobnoustrojów stanowi wskaźnik nie poddany procesowi sterylizacji. Testy po użyciu i testy przeterminowane sterylizować w autoklawie lub spalić.

 

HODOWLA:  Zachowując warunki aseptyczne wyjąć paski bibuły z torebek papierowo-foliowych i umieścić każdy w osobnej probówce bakteriologicznej z podłożem TSB (Tryptic Soy Broth - bulion kazeinowo-sojowy) – torebkę można rozciąć w dowolnym miejscu. Należy zwrócić uwagę, aby pasek bibuły został całkowicie zanurzony w bulionie. Inkubować przez 7 dni w temperaturze 56°C. W probówkach zawierających paski bibuły ze wskaźników poddanych sterylizacji wzrost nie powinien wystąpić. Pojawienie się wzrostu świadczy o nieprawidłowym przebiegu procesu sterylizacji. Probówki należy obserwować codziennie, aby stwierdzić ewentualny wzrost. W przypadku nieskutecznej sterylizacji, w 90% przypadków wzrost nastąpi już w ciągu 48 godzin. Zawsze jednak należy obserwować probówki przez 7 dni. W probówce zawierającej pasek bibuły ze wskaźnika nie poddanego sterylizacji wzrost powinien wystąpić w czasie do 48 godzin.

 

UWAGI POMOCNICZE: Wymagana ilość podłoża płynnego powinna wynosić nie mniej niż 7 ml. W pierwszej fazie wzrostu Geobacillus stearothermophilus w bulionie można zaobserwować delikatne zmętnienie, w następnej fazie wzrostu bakterie opadają w postaci osadu na dno probówki, a bulion nad osadem może pozostać klarowny.

 

Opakowanie zawiera: 10 wskaźników.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl