Drodzy Klienci,

w związku z sytuacją związaną z Coronawirusem, sklep stacjonarny jest zamknięty do odwołania.
Zachęcamy do zakupów on-line!

TRANSLATOR
 
Producenci

Opalescence Ultra EZ - żel do znoszenia nadwrażliwości - strzykawka 1,2 ml

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 1-3 dni roboczych
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Żel Ultra EZ służy do usuwania nadwrażliwości spowodowanej odsłoniętą zębiną korzeni, chorobami przyzębia,  wybielaniem, oszlifowaniem zębów pod uzupełnienia protetyczne (korony i mosty itp.), starciem zębów spowodowanym szczotkowaniem itp.

Ultra EZ zawiera 3% (wagowo) azotanu potasu i 0,11% (wagowo) tzn. 1100 ppm jonu fluorowego.

Preparat jest gęstym, lepkim żelem powolnie uwalniającym substancję czynną.

Żelu Ultra EZ używa się stosując indywidualne nakładki dla każdego pacjenta.

Stosowanie:

1. Preparat Ultra EZ jest pakowany w strzykawki o pojemności 1,2 ml. Z reguły zużywa się całą strzykawkę do wypełnienia jednej nakładki. Jeżeli nadwrażliwość jest zlokalizowana – należy wypełnić odpowiedni fragment nakładki. Dodatkowo należy nałożyć żel na okolicę zębów trzonowych, aby zapewnić właściwe utrzymanie nakładki.

2. Czas pozostawania nakładki z żelem Ultra Ez na zębach oraz ilość aplikacji lekarz powinien ustalić uwzględniając stopień nadwrażliwości u danego pacjenta. Zalecany czas kuracji waha się od 15 minut do 8 godzin. Zwykle wystarcza nałożenie nakładki z żelem na od 2 do 4 godzin. 

3. Nakładkę powinno się  zdejmować do jedzenia lub picia, również nie należy palić podczas noszenia nakładki. Po zdjęciu nakładki pacjent powinien usunąć pozostałości żelu przy pomocy szczoteczki do zębów, następnie przepłukać usta wodą. Pacjent nie może połykać wody z resztkami żelu! Nakładka powinna być myta w zimnej wodzie i przechowywana w odpowiednim pudełku. Do każdej aplikacji- należy używać świeżej strzykawki Ultra EZ.

4. Przed nałożeniem do nakładki żel Ultra EZ można podgrzać, aby zminimalizować dolegliwości, spowodowane reakcją na zimny żel, bezpośrednio po założeniu nakładki na zęby.

Opakowanie : strzykawka o pojemności 1,2 ml

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
facebook instagram kontakt mail
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl