Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Masa alginatowa V-ALGIN

0
Dostępność: Dostępny
Kod produktu: VDE16
Producent: V-DENTAL
Wysyłka w: 1-3 dni roboczych
Cena: 15,90 zł 15.90
ilość: szt.
dodaj do przechowalni

Opis

V-Algin

 

V-Algin to chromatyczny alginat do elastycznych wycisków o wysokiej jakości. Wyjątkowo łatwy w przygotowaniu, chromatyczny wskaźnik fazy ułatwia proces mieszania, informuje o odpowiednim punkcie mieszania i momencie włożenia do jamy ustnej. Posiada właściwości tiksoropowe. Czas wiązania wynosi 30 sekund.

 

WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU MEDYCZNEGO

 

Sposób użycia: Przy wykonywaniu czynności opierać się na chromatycznym wskaźniku fazy, który informuje o odpowiednim punkcie mieszania V-Algin, jak i o momencie włożenia do jamy ustnej. To oryginalne technicznie rozwiązanie eliminuje wątpliwości podczas pracy jak również ewentualne koszty powtórzenia. Różnica temperatur lub twardość wody w małym stopniu wpływają na czas przygotowania i wiązania, automatycznie uwidocznione zmianą koloru. Zmniejszenie ilości wody skraca czas wiązania. Umyć, wypłukać i otrząsnąć wycisk i odlać model. Model może być odlewany z doskonałymi rezultatami nawet do 168 godzin. Wycisk należy przechowywać w zamkniętej, plastykowej torebce bez żadnych dodatków.

 

Zmiana koloru wycisku na fioletowy oraz pojawienie się fioletowych kropek podczas przechowywania nie powoduje zmiany właściwości wycisku

 

Doskonałe rezultaty osiąga się używając gipsów VDENTAL:

  • Typ 3: A-III Blue Dental GYpsum, A-III Yellow Dental GYpsum,
  • Typ 4: A-IV Stone Dental GYpsum.

 

Warunki przechowywania: Nie trzymać wycisku na powietrzu ani w wodzie. Proszek przechowywać w pojemnikach dobrze zamkniętych w miejscach suchych i chłodnych. V-Algin nie wymaga żadnego przygotowania przed użyciem.

 

Zawartość opakowania: 450g.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl