TRANSLATOR
 
Producenci

Biodentine 5 x 0,7g + 5 pojemników z roztworem

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 1-3 dni roboczych
Cena: 279,00 zł 279.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SEPTODONT
Kod produktu: SEP4

Opis

Biodentine - Biokompatybilny i bioaktywny materiał do tworzenia zębiny reparacyjnej o doskonałych właściwościach uszczelniających, który może zastąpić zębinę zarówno w obszarze korony jak i korzenia przy zachowaniu żywotności miazgi. BIODENTINE posiada właściwości podobne do MTA, ale różni się wyjątkową łatwością stosowania.

Wszędzie tam, gdzie jest zniszczona zębina, można zastosować Biodentine™. Teraz można wykonać pełną odbudowę podczas jednej wizyty.
Biodentine™ jest pierwszym bioaktywnym materiałem o doskonałych właściwościach uszczelniających, który może całkowicie zastąpić zębinę, zarówno w obszarze korony, jak i korzenia, oferując jednocześnie wyjątkowe korzyści:

Zachowanie żywotności miazgi

Brak nadwrażliwości pozabiegowej: Wysoki poziom biokompatybilności i niskie ryzyko odczynu ze strony miazgi lub tkanek.

Właściwości bioaktywne: Stymulacja komórek miazgi i optymalna ochrona miazgi dzięki tworzeniu mostu zębinowego.

Wspomaganie procesu gojenia miazgi w przypadku: Głębokich ubytków oraz obnażenia miazgi (odwracalnego zapalenia miazgi, urazu lub jatrogennego obnażenia miazgi).

2. Zapobieganie niepowodzeniom klinicznym

Długotrwałe właściwości uszczelniające: Zmineralizowane wypustki w kanalikach zębinowych i wysoka stabilność wymiarów.

Mniejsze ryzyko kolonizacji bakteryjnej: Dynamiczne i biomimetyczne połączenie z zębiną oraz remineralizacja powierzchni zębiny.

Nie ma konieczności kondycjonowania powierzchni i stosowania systemów łączących: Naturalne, mikro-mechaniczne zakotwiczenie w kanalikach zębinowych. 

3. Optymalny substytut zębiny 

Biodentine™ wykazuje się właściwościami fizycznymi podobnymi do glasjonomerów dzięki czemu pełna odbudowa przy użyciu Biodentine i kompozytu podczas jednej wizyty jest bezpieczną procedurą. Po 12 minutach od rozpoczęcia mieszania można zastosować kompozyt na Biodentine™, preferowane są samo wytrawiające systemy łączące.

Łatwe stosowanie optymalizuje kliniczne efekty: 

  • Lekko wymodelować materiał Biodentine™ w trakcie czasu pracy, którego nie należy przekraczać
  • Materiał pozostawić na 6 minut do związania, bez dotykania 

Doskonała kontrastowość na zdjęciach RTG: 3,5 mm kontrastowość aluminium; łatwe odróżnienie od struktur zęba zapewnia łatwą krótko- i długoterminową kontrolę.

Opakowanie: 5 kapsułek z proszkiem (0,7 g) + 5 jednorazowych pojemników z roztworem. Dawka proszku po wymieszaniu z roztworem daje produkt gotowy do użycia.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
facebook instagram kontakt mail
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl