Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Adhenal Plus

0
Dostępność: Dostępny
Producent: CHEMA
Wysyłka w: 1-3 dni roboczych
Kod produktu: CHEM30
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość: szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Adhenal Plus

 

Krem mocujący Adhenal Plus uszczelnia protezę i zapobiega przenikaniu drażniących cząstek pokarmu pomiędzy protezę a podniebienie, przez co zapewnia jej stabilność przez wiele godzin. Pod wpływem wilgoci na powierzchni protezy tworzy się lepka warstwa adhezyjna umożliwiająca stabilizację protezy i zwiększająca jej przyczepność do śluzówki jamy ustnej. Ma miętowy smak. Krem uszczelnia i poprawia retencję protezy oraz zwiększa siłę zgryzu zwłaszcza w czasie adaptacji do protez pacjentów z trudnymi warunkami anatomicznymi, nie zapewniającymi odpowiedniej stabilności protezy, jak również u pacjentów, u których względy psychiczne decydują o utrudnionej adaptacji do protezy. Może być stosowany również w przypadkach długotrwałego użytkowania protezy, w wyniku którego dochodzi do osłabienia retencji.

 
 
Główne zalety produktu:
  • super mocny
  • uszczelnia protezę
  • zapewnia silne trzymanie protezy przez cały dzień

 

Sposób użycia: 

1. Oczyścić i wysuszyć protezę. Na powierzchnię protezy, przylegającą do podniebienia lub do dziąsła, nanieść kilka krótkich pasków kremu, niezbyt blisko jej krawędzi. W razie potrzeby można krem nałożyć na tylną część protezy szczęki i nieznacznie zwiększyć ilość kremu.

UWAGA: Krem może być również stosowany na wilgotną protezę – w takim przypadku należy nakładać krem ostrożnie, unikając kontaktu końcówki tuby z protezą, gdyż  wilgoć po dostaniu się do tuby może spowodować stwardnienie wyrobu, co uniemożliwi wyciśnięcie kremu z tuby.

2. Wypłukać jamę ustną, założyć protezę na właściwe miejsce w jamie ustnej, docisnąć i na kilka sekund przygryźć. Nie jeść i nie pić przez 5 min. od założenia protezy.


3. Po użyciu kremu dokładnie zamknąć tubę, chroniąc krem przed wilgocią.


4. Po używaniu protezy w ciągu dnia należy usunąć krem z jej powierzchni (np. za pomocą suchego, miękkiego materiału lub wacika zwilżonego olejem jadalnym), po czym  spłukać protezę wodą, jednocześnie oczyszczając jej powierzchnię miękką szczoteczką.

 

Opakowanie zawiera: 40g.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium