Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Zdrowa jama ustna, a wpływ na szczęście i dobre samopoczucie - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 2022
Zdrowa jama ustna, a wpływ na szczęście i dobre samopoczucie - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 2022

Zdrowa jama ustna, a wpływ na szczęście i dobre samopoczucie -  Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 2022

 

Bądź dumny ze swoich ust ze względu na Twoje szczęście i dobre samopoczucie!

To wezwanie towarzyszyło Światowemu Dniu Zdrowia Jamy Ustnej 20 marca, czyli jednemu z ważniejszych dni stomatologicznych i nie tylko organizowanemu przez Światową Federację Dentystyczną FDI.

Choroby jamy ustnej takie jak próchnica, choroby przyzębia oraz inne problemy zdrowotne w obrębie jamy ustnej mogą mieć znaczący wpływ na każdy aspekt życia. Zaniedbanie zdrowia może wpłynąć negatywnie na samopoczucie emocjonalne, relacje z rówieśnikami, problemy mentalne i ogólny stan zdrowia fizycznego.

Wiele tych problemów jesteśmy w stanie zniwelować, gdyż chorobom w jamie ustnej można skutecznie zapobiegać stosując odpowiednie nawyki w zakresie utrzymania zdrowia jamy ustnej.

 

Jak zadbać o swoje zdrowie poprzez odpowiednią higienę jamy ustnej?

  • Przede wszystkim myć zęby minimum 2 razy dziennie przez przynajmniej dwie minuty, tak aby oczyścić zęby z lepkiej, cienkiej powłoki bakteryjnej, która nieustannie gromadzi się na zębach.
  • Myć każdą powierzchnie zębów, zarówno tych przednich, jak i trzonowych. Pamiętaj o dokładnym oczyszczaniu powierzchni żujących, językowych, policzkowych, podniebiennych i wargowych oraz międzyzębowych. Nie zapominaj o powierzchni za ostatnimi zębami trzonowymi!
  • Używać codziennie pasty do zębów z odpowiednią do wieku zawartością fluoru, który jest standardem w zapobieganiu próchnicy.
  • Nie płucz wodą jamy ustnej po umyciu zębów, aby pozwolić zadziałać składnikom zawartym w paście do zębów. Wystarczy tylko wypluć nadmiar piany z ust.
  • Wymieniaj szczoteczkę do zębów przynajmniej raz na trzy miesiące i po każdej infekcji. Zniekształcone włókna na szczoteczce nie są w stanie poprawnie oczyścić powierzchni jamy ustnej.
  • Nitkuj przestrzenie międzyzębowe przynajmniej raz dziennie. Oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych zapobiega stanom zapalnym dziąseł i chorobom przyzębia oraz zmniejsza ryzyko próchnicy.
  • W przypadku dużej aktywności fizycznej i stresu skontaktuj się ze stomatologiem w celu wyrobienia indywidualnej szyny ochronnej na zęby.

 

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach i to od ciebie zależy jak będziesz o nie dbać. Skuteczne zwalczanie i usuwanie płytki bakteryjnej jest podstawą zachowania zdrowia w jamie ustnej na całe życie. Nieregularnie i niedokładnie oczyszczany biofilm bakteryjny przekształca się w kamień nazębny. Jedynym bezpiecznym sposobem na jego pozbycie jest profesjonalna higienizacja w gabinecie stomatologicznym.

Odpowiednie nawyki higieniczne pozwalają na zapobieganie problemom stomatologicznym w zakresie utrzymania zdrowia jamy ustnej, własnego komfortu i dobrego samopoczucia. Zadbaj o zdrowie jamy ustnej z HelloDent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium