Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Późny urlop? Poznaj propozycje HelloDent na 5 produktów do higieny jamy ustnej, które mogą Ci się przydać na wakacjach!
Późny urlop? Poznaj propozycje HelloDent na 5 produktów do higieny jamy ustnej, które mogą Ci się przydać na wakacjach!

Późny urlop? Poznaj propozycje HelloDent na 5 produktów do higieny jamy ustnej, które mogą Ci się przydać na wakacjach!

Codzienna higiena jamy ustnej to niezbędny nawyk w celu zwalczania biofilmu bakteryjnego, który odkłada się na zębach każdego dnia i nocy. Dokładne szczotkowanie zębów i oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych pozwala zapobiegać najczęstszym chorobom jamy ustnej, czyli próchnicy i zapaleniu dziąseł.

 

Wybierasz się na późne wakacje? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji produktów, które warto zabrać ze sobą, aby o niczym nie zapomnieć!

  1. Szczoteczka do zębów –Niezastąpiona, manualna, elektryczna lub soniczna o średniej lub miękkiej twardości włókien dobrana indywidualnie do potrzeb. Dodatkowo na wakacje zaopatrz się w specjalne etui podróżne lub osłonkę, która ochroni włosie przed zgnieceniem i pozwali zachować ją w czystości na dłużej.
  2. Płyn do higieny jamy ustnej – Odświeżający, antybakteryjny, bogaty w substancje aktywne.
    W trakcie wakacji, kiedy jesteśmy narażeni na różną temperaturę, nowe jedzenie czy kąpiemy się, np. w morzu, jeziorze, basenie jest większe ryzyko podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe produkty, np. o pojemności mini, które w razie problemu zadziałają przeciwbakteryjnie lub łagodząco. Dodatkowo w momencie, gdy nie ma jak umyć zębów odświeżą oddech.
  3. Nić dentystyczna – Woskowana, w formie taśmy lub płaskiej nici, pęczniejąca, teflonowa czy silikonowa. Jeden ze sposobów na pozbycie się resztek jedzenia z przestrzeni pomiędzy zębami. Codzienne nitkowanie zapobiega stanom zapalnym dziąseł i zwalcza jedną z przyczyn nieświeżego oddechu. Na wyjazdy dobrze się sprawdzą nici nasączone olejkiem miętowym, fluorem lub antybakteryjną chlorheksydyną. Opakowanie w formie zamykanego pudełeczka ułatwia transport
    i zachowanie higieny.
  4. Skrobaczka do języka – Zapominana, jednak niezwykle skuteczna. Pozwala usunąć nagromadzony biofilm zalegający na nieregularnej powierzchni języka. Zwalcza kolejną przyczynę nieświeżego oddechu. Efektywne czyszczenie umożliwiają ząbki, silikonowe wypustki lub włosie oraz płaski kształt zapewniający komfort użytkowania.
  5. Gotowy zestaw podróżny – Szczególnie zalecany dla pacjentów specjalistycznych, np. w trakcie leczenia ortodontycznego. Składa się z wygodnego etui lub pudełeczka, które mieści w sobie najpotrzebniejsze produkty i akcesoria. Dla osób użytkujących aparat znajduje się wosk ortodontyczny chroniący przez urazami lub miejsce na szczoteczkę międzyzębową do większych przestrzeni.

 

Gdzie mogę zakupić tego typu produkty?

W sklepie internetowym HelloDent znajdziesz szeroki asortyment szczoteczek do zębów, płynów do płukania, nici dentystycznych, skrobaczek do języka oraz gotowych zestawów podróżnych,
np. DENTAID VITIS ORTHODONTIC Kit. Dodatkowo przy zakupie dwóch produktów z danej serii ORTHODONTIC lub WHITENING, otrzymasz dwa produkty turystyczne (mini) z tej samej serii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium