Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Na co warto zwrócić uwagę podczas mycia zębów? Sprawdź porady od HelloDent i licencjonowanej higienistki stomatologicznej!
Na co warto zwrócić uwagę podczas mycia zębów? Sprawdź porady od HelloDent i licencjonowanej higienistki stomatologicznej!

Na co warto zwrócić uwagę podczas mycia zębów? Sprawdź porady od HelloDent i licencjonowanej higienistki stomatologicznej!

 

Jak często myć zęby?

Nie od dziś wiadomo, że zęby powinno się myć przynajmniej dwa razy dziennie. Czynność tą najlepiej wykonywać rano, po przebudzeniu i wieczorem, przed pójściem spać. Jeśli pozwoli Ci na to czas postaraj się także umyć zęby w ciągu dnia. Nie rób tego bezpośrednio po spożytym posiłku, najlepiej zachować minimum 20 minut odstępu czasowego. Umożliwia on wyrównanie poziomu pH w jamie ustnej i zapobiega erozji szkliwa. Szczególnie ważne w codziennej pielęgnacji zębów i dziąseł są: dobra technika mycia zębów i dobrane indywidualnie produkty do higieny jamy ustnej.

 

Dobra technika mycia zębów

Technika to podstawa, którą jesteśmy w stanie dobrać oraz korygować wraz z wiekiem i zmienną sytuacją w jamie ustnej. Umożliwia to dopasowanie pewnego schematu mycia zębów – kolejności, pozycji w jakiej włókna szczoteczki powinny być zbliżone do zębów i siły nacisku, z którą wprowadzamy szczoteczkę w ruch. Jeśli do tej pory nikt Ci tego dokładnie nie wytłumaczył, koniecznie udaj się na instruktaż higieny u higienistki stomatologicznej w gabinecie stomatologicznym.

 

Najlepsze produkty i akcesoria do higieny jamy ustnej

Oprócz techniki niezbędne są również narzędzia, czyli odpowiednie produkty i akcesoria przeznaczone do higieny jamy ustnej. Warto je dopasować indywidualnie. W sklepie HelloDent znajdziesz dobrej jakości szczoteczki do zębów, pasty, płyny do płukania oraz dodatkowe akcesoria takie jak nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe i wiele innych.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas mycia zębów? Poznaj wskazówki od HelloDent!

- W trakcie mycia zębów bardzo często pomijana jest okolica dziąseł. Nieregularnie oczyszczana w danym miejscu płytka bakteryjna jest często czynnikiem, który sprzyja zapaleniu dziąseł. Objawia się ono zaczerwienieniem tkanki, jej obrzękiem, wrażliwością na dotyk oraz krwawieniem. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku szczoteczki o miękkich lub średnich, gęstych, równych włóknach, które nie będą podrażniały dziąseł podczas mycia, np. TELLO 4920 Soft czy szczoteczka soniczna GUM Sunstar SONIC.

- Nie zapominaj o przestrzeniach międzyzębowych! Szczoteczka do zębów pozwala na oczyszczenie jedynie 60% powierzchni zęba. Pozostałe przestrzenie pomiędzy zębami powinny zostać oczyszczone codziennie nicią dentystyczną lub szczoteczką międzyzębową. Jest to prosty sposób, który pozwoli Ci zapobiec próchnicy i stanom zapalnym tkanek miękkich wokół zęba.

- Zwróć uwagę na ostatnie zęby w jamie ustnej, w tym tzw. zęby mądrości. Znajdują się one dość głęboko w jamie ustnej przez co wymagają większej precyzji podczas mycia. Wystarczy poświęcić im trochę więcej czasu. W przypadku, gdy trudno się do nich dostać zwykłą szczoteczką, warto zaopatrzyć się w dodatkową szczoteczkę jednopęczkową, np. CURAPROX CS 1006 SINGLE.

 

Sprawdź, które miejsca w jamie ustnej wymagają szczególnej uwagi!

Bardzo pomocne w higienie jamy ustnej u dzieci i dorosłych okazuje się wybarwianie płytki nazębnej w domu przy pomocy specjalnych tabletek do wybarwiania lub w gabinecie stomatologicznym przed profesjonalną higienizacją. Zabieg ten pokazuje miejsca, gdzie zęby są niedokładnie szczotkowane poprzez wybarwienie ich na ciemny kolor.

 

Pamiętaj o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym!

Oprócz higieny domowej należy regularnie kontrolować uzębienie u dentysty, aby można było wyłapać ewentualne zmiany próchnicowe lub stany zapalne na wczesnym etapie, gdy jeszcze nie dają objawów bólowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium