Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Higiena jamy ustnej na urlopie. Poznaj wskazówki HelloDent na wakacje!
Higiena jamy ustnej na urlopie. Poznaj wskazówki HelloDent na wakacje!

Zadbaj o zdrowy uśmiech na wakacjach!

Piaszczyste plaże, górskie szlaki czy miasta z bogatą historią to kilka propozycji na spędzenie urlopu. Niewątpliwie każdy z nas przynajmniej raz w roku zasługuje na dłuższy odpoczynek od codziennych obowiązków, aby zregenerować siły. Każdy wyjazd wiąże się z zabraniem tego co najważniejsze: ubrań, rzeczy lub akcesoriów, a każde pakowanie z pytaniem: czy na pewno wszystko spakowałam/spakowałem?

Odpowiedź brzmi: Nie zapomnij o higienie jamy ustnej!

 

Uważaj na próchnicę i zapalenie dziąseł!

Próchnica oraz zapalenie dziąseł to dwie najczęstsze choroby związane z nieprawidłową higieną jamy ustnej. Prowodyrem może być dieta bogata w cukry, długotrwale zalegająca płytka bakteryjna na zębach czy właśnie niedokładna higiena jamy ustnej. W obecności niektórych czynników ryzyka, próchnica doprowadzi do utraty minerałów, a następnie uszkodzenia tkanek zęba. Wraz z powiększeniem ubytku może to doprowadzić do zapalenia miazgi i reakcji bólowej. Zapalenie dziąseł w wyniku akumulacji biofilmu, który nieustannie odkłada się na powierzchni zębów, inicjuje stan zapalny. Jego objawami jest zaczerwienienie i krwawienie z dziąseł.

 

Radzimy jak dbać o higienę jamy ustnej na urlopie!

Aby żadna z tych nieprzyjemności nie zakłóciła twojego wypoczynku radzimy - udaj się na wizytę kontrolną do lekarza dentysty przed wyjazdem. Pomoże Ci to wykluczyć obecność aktywnych zmian próchnicowych i ewentualnych stanów zapalnych tkanek w jamie ustnej. Po kontroli nie zapomnij o wrzuceniu do walizki:

HelloDent przypomina, że aby profilaktycznie zapobiegać chorobom należy oczyszczać zęby minimum dwa razy dziennie. Oprócz tego przynajmniej raz dziennie oczyszczaj przestrzenie międzyzębowe i, najlepiej po każdym posiłku, płukaj jamę ustną płynem do płukania/wodą.

 

 

Gdzie kupić odpowiednie produkty?

Każdy z wymienionych produktów znajdziesz w HelloDent. A w tym miesiącu, przy zakupie 2 dowolnych produktów z serii VITIS ortodontic lub VITIS whitening (obie serie w promocyjnej, 10% niższej cenie) – otrzymasz pastę i płyn w wersji miniaturowej jako gratis do zamówienia.

Udanego urlopu!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium