Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Akcja remineralizacja, czyli zębowe postanowienia noworoczne z HelloDent!
Akcja remineralizacja, czyli zębowe postanowienia noworoczne z HelloDent!

Akcja remineralizacja, czyli zębowe postanowienia noworoczne z HelloDent!

 

Nowy rok już za kilka dni, a wraz z nim nadchodzi czas postanowień noworocznych. Chodź zmiana nawyków należy do tych trudniejszych wyzwań, to zdrowie i dobre samopoczucie powinny znajdować się na pierwszym miejscu. Biorąc pod uwagę statystyki odnośnie próchnicy w Polsce dotyczące dorosłych i dzieci, warto zastanowić się nad zmianą i wdrożeniem dobrych nawyków.

Próchnica to zmiana patologiczna tkanek zęba, którą wywołują kwasy wytwarzane przez bakterie próchnicotwórcze bytujące w płytce nazębnej. Początkowo demineralizacja, czyli podpowierzchniowe odwapnienie prowadzi do powstania białej plamki, która nie daje żadnych objawów, oprócz nieestetycznych zmian lub ewentualnej nadwrażliwości. Na tym etapie, częściowo pozbawione minerałów szkliwo, można wzmocnić stosując produkty wspomagające remineralizację. W innym przypadku dochodzi do rozpadu twardych tkanek zęba i wytworzenia ubytku, który lekarz dentysta może uzupełnić sztucznym wypełnieniem w gabinecie stomatologicznym.

Ubytki próchnicowego pochodzenia to nie jedyna przyczyna utraty tkanek zęba. Oprócz nich można wyróżnić ubytki niepróchnicowego pochodzenia, takie jak: erozję, atrycję, abrazję i abfrakcję. Ich przyczyną mogą być wady zgryzu, bruksizm, choroby (np. refluks), dieta bogata w kwasy, zaburzenia odżywiania (np. bulimia) czy parafunkcję (np. obgryzanie paznokci, zgrzytanie zębami, gryzienie długopisów czy innych przedmiotów) i wiele innych.

 


CURASEPT BIOSMALTO, pasta do zębów - remineralizacja i leczenie nadwrażliwości

 

Jak zapobiegać i radzić sobie z takimi zmianami? Postanowienie noworoczne dla twojego zdrowia!

Niewątpliwie każda z tych zmian powinna być wykryta na wczesnym etapie, aby zapobiegać jej rozwojowi i uniknąć inwazyjnego leczenia. Przyjmuje się, że każdy powinien odbywać wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym przynajmniej raz na pół roku lub zgodnie z zaleceniami lekarza dentysty.

Oprócz profesjonalnej opieki w gabinecie powinno się w warunkach domowych codziennie dbać o profilaktykę i higienę jamy ustnej poprzez mycie zębów rano i wieczorem produktami indywidualnie dobranymi do potrzeb występujących w jamie ustnej. Dodatkowo duże znaczenie w codziennej profilaktyce ma zbilansowana dieta, regularność przyjmowania posiłków i nawodnienie organizmu.

 


GC TOOTH MOUSSE PASTE - płynne szkliwo, bez fluoru


Jakie produkty wspomagają remineralizację w jamie ustnej?

Złotym środkiem w profilaktyce jest obecność fluoru w paście do zębów w ilości ziarenka ryżu (1000ppm) od pierwszego ząbka u dzieci (np. Kin Fluor Calcium), a u dorosłych w ilości ziarna grochu (1450ppm) (np. Dentaid Vitis Anticaries). Oprócz standardowych past na HelloDent.pl znajdziesz również pasty do zębów wzbogacone hydroksyapatytem (np. APAGARD M-PLUS, Curasept Biosmalto, Apacare) oraz kremy/musy uzupełniające mycie zębów poprzez wsmarowanie produktu (wzbogaconego między innymi amorficznym fosforanem wapnia) na noc w zęby (np. Curasept Biosmalto Pro, GC Toothmousse). Więcej produktów znajdziesz w zakładce Pasty do remineralizacji szkliwa.

 

Szczęśliwego, zdrowego Nowego Roku ode mnie i zespołu HelloDent.pl!


APAGARD PREMIO - oryginalna hydroksyapatytowa pasta do zębów odbudowująca szkliwo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium