Producenci
Nić dentystyczna, czyli jak odmienić los uzębienia
Nić dentystyczna, czyli jak odmienić los uzębienia

Każda jama ustna usiana jest trudnodostępnymi obszarami i miejscami gdzie nie dotrze nawet najlepsza szczoteczka elektryczna. Nie możemy zatem dziwić się częstym sytuacjom, kiedy osoba regularnie szczotkująca zęby trafia do dentysty z poważnymi dolegliwościami. W niniejszym artykule opowiemy o produkcie, który pomoże zadbać o higienę jeszcze skuteczniej a będzie nim oczywiście niezbędna w każdym domu nić dentystyczna.

Nitkowanie – zajęcie, które musisz wpisać do swojego harmonogramu

Bez nitkowania nie sposób mówić o jakiejkolwiek higienie jamy ustnej. Chociaż szczoteczka zajmie się uzębieniem od zewnątrz, przestrzenie między zębami niczym kieszenie pozostaną przepełnione dopóty, dopóki nie zdecydujemy się na ich opróżnienie przy pomocy cienkich narzędzi dobrze radzących sobie w zakamarkach. Mogą to być naturalnie również mikroszczoteczki przeznaczone dla osób, u których stale między trzonowcami gromadzi się pokarm. Także i tutaj nić dentystyczna wygrywa, jeśli chodzi o skuteczność w operowaniu na zbyt wąskich dla reszty przyrządów przestrzeniach.

Nie nitkując naszych siekaczy, kłów oraz trzonowców narażamy się na gromadzenie między zębami płytki nazębnej, która w połączeniu z resztkami posiłków stanowiącymi pożywienie bakterii, momentalnie przemienia się w stany zapalne, zaś w dłuższej perspektywie odpowiada z kondycje dziąseł i ich cofanie się przy paradontozie. W praktyce możemy już dziś zapewnić sobie bezzębny uśmiech, jeśli tylko przestaniemy w najbliższych latach zwracać uwagę na to, co czai się w wąskich szczelinach oddzielających zęby.

Rodzaje nici – dla każdego coś miłego

Na rynku funkcjonuje niezliczona ilość nici i producentów, warto jednak zwrócić uwagę na produkty renomowanych marek, które nie mogą sobie pozwolić na korzystanie z materiałów niskiej jakości. Możemy ponadto zastanowić się nad dopasowaniem nici do charakteru naszego uzębienia. Przy ciasno rozłożonych zębach zainwestujemy w nici o niewielkiej grubości a przy tam jak najbardziej subtelne, by nie ranić dziąseł przy dociskaniu produktu do granicy szkliwa.

Osoby noszące aparat ortodontyczny miło powitają natomiast nici chłonące i rozszerzające się niczym gąbki. Dla całej reszty potencjalnych pacjentów najlepsi dentyści polecają nici z fluorem o właściwościach przeciwbakteryjnych, ale również pozycje smakowe czy też wybielające. Tak długo, jak Twoja nić pozwala Ci na dostęp do nowych rejonów jamy ustnej, możesz z pełną swobodą próbować najróżniejszych produktów i wyrobić sobie zdanie na temat efektywności poszczególnych wariantów.

do góry
facebook instagram kontakt mail
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl