Wybierz strefę, w której chcesz robić zakupy:

Strefa Stomatologa

Stomatologia zachowawcza, Endodoncja, Chirurgia, Profilaktyka, Dezynfekcja i Inne

Strefa Klienta Indywidualnego

Szczoteczki do zębów, Pasty do zębów, Płyny do płukania jamy ustnej, Nici i Inne

Znajdujesz się w strefie:

Strefa Stomatologa

Strefa Klienta Indywidualnego

Jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka?

Wielu Polaków unika wizyty u dentysty jak ognia. Gabinety kojarzą się z bólem, dyskomfortem oraz nieprzyjemnym i owianym prawdziwą niesławą borowaniem. Jeżeli jednak my, dorośli, wybieramy się do stomatologa tak niechętnie, nie trudno dziwić się dzieciom, których problem próchnicy i inne dolegliwości dotyczą najczęściej. Na szczęście istnieje metoda, aby najmłodsi nie musieli lądować na fotelu dentysty (poza rutynowymi kontrolami). Tą metodą jest prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat. Przy dbaniu o prawidłową higienę jamy ustnej nie sposób nie pomyśleć, o odpowiedniej szczoteczce do zębów. Poniżej postaramy się napisać kilka słów o najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych szczoteczkach dla dzieci dostępnych w HelloDent.

 

Czyszczący klasyk, czyli szczoteczka manualna

Szczoteczka manualna jest nadal podstawowym i najpowszechniejszym narzędziem do szczotkowania. Dostępna z włosiem o różnym stopniu twardości (miękkim, średnim i twardym). Dla dziecka najlepiej wybrać tę z miękkim włosiem, aby niewprawione jeszcze w szczotkowaniu nie uszkodziło sobie szkliwa, np. zbyt mocnym dociskaniem szczoteczki do zębów. Dzięki korzystaniu ze szczoteczki manualnej dziecko uczy się odpowiedniej techniki szczotkowania zębów oraz rozwija swoje zdolności motoryczne.

Jakie szczoteczki manualne dla najmłodszych w HelloDent?

 • Brush-Baby FirstBrush szczoteczka manualna dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy. Szczoteczka została zaprojektowana w taki sposób, aby pomóc rodzicom w zachowaniu optymalnej higieny jamy ustnej swoich dzieci. Szczoteczka FirstBrush ze swoim miękkim włosiem oraz specjalnie dla rodzica zaprojektowaną rękojeścią jest idealnym narzędziem pozwalającym na delikatne oraz dokładne czyszczenie powierzchni zębów i dziąseł. Długa rękojeść zapewnia wygodny uchwyt, malutka główka szczoteczki jest idealna dla najmłodszych; szczoteczkę można stosować już od pojawienia się pierwszego zęba, zaś miękkie włosie - idealne dla delikatnych dziąseł dziecka.
  Szczoteczka dostępna w trzech kolorach: niebieskim, zielonym i różowym, w cenie 15,00 zł.

 

                                           

 

 

 • Curakid Super Soft szczoteczka "od pierwszego zęba" posiada ultracienkie włosie Curen, które jest tak delikatne, że w zupełności eliminuje ryzyko podrażnienia delikatnej błony śluzowej jamy ustnej. Szczoteczka wykonana z delikatnych i miękkich materiałów zapewnia bezpieczeństwo podczas mycia. Idealnie dopasowuje się do dziecięcej ręki. Zaokrąglony uchwyt zmniejsza do minimum siłę nacisku. Wykonana z tworzywa antypoślizgowego.
  Szczoteczka w kolorach: zielonym, różowym i niebieskim - idealna dla dziewczynek jak i chłopców za 19,90 zł.

 

 

                             

 

 

 • Curaprox Smart szczoteczka przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.
  Zalety szczoteczki:
  - bardzo mała główka szczoteczki do wyjątkowo dokładnego szczotkowania,
  - 7600 włókien Curen, o średnicy 0,08 mm,
  - ośmiokątny uchwyt do trzymania pod prawidłowym kątem,
  - wyjątkowo miękka, delikatna i skuteczna. 
  Szczoteczka w różnych wersjach kolorystycznych w cenie 16,90 zł.

 

                                                                       

 

 • szczoteczki manualne firmy GUM:
 1. Sunstar Baby szczoteczka manualna dla dzieci do 2 lat. Bardzo mała główka szczoteczki dopasowana jest do jamy ustnej malucha. Długa rączka ułatwia trzymanie szczoteczki dziecku i rodzicowi, a delikatne, miękkie włoski dokładnie usuwają płytkę nazębną z powierzchni ząbków, przestrzeni międzyzębowych i dziąseł. Szczoteczka dostępna w wielu wersjach kolorystycznych zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, jej cena to 6,60 zł.
 2. Monster Kids szczoteczka dla dzieci od 3 do 6 lat, mała główka ułatwia precyzyjne czyszczenie łuków zębowych, miękkie włosie doskonale myje i jest bezpieczne dla szkliwa zębów i delikatnych dziąseł małych dzieci, wewnętrzne włosie wyróżnione innym kolorem wyznacza i uczy dzieci jaką ilość pasty należy nałożyć na szczoteczkę, ergonomiczna antypoślizgowa rękojeść ułatwia prowadzenie szczoteczki w jamie ustnej, przyssawka na dole szczoteczki ułatwia utrzymanie główki w czystości, przyjemna dziecięca kolorystyka (dostępna w różnych kolorach) sprawia, że codzienne mycie zębów staje się przyjemniejsze. Cena: 10,90 zł.
 3. Monster Junior szczoteczka przeznaczona dla dzieci od 7 do 9 roku życia, jej mała główka ułatwia precyzyjne czyszczenie łuków zębowych, miękkie włosie doskonale myje i jest bezpieczne dla szkliwa zębów i delikatnych dziąseł dzieci, wewnętrzne włosie wyróżnione innym kolorem wyznacza i uczy dzieci jaką ilość pasty należy nałożyć na szczoteczkę, ergonomiczna antypoślizgowa rękojeść ułatwia prowadzenie szczoteczki w jamie ustnej, przyssawka na dole szczoteczki ułatwia utrzymanie główki w czystości, przyjemna dziecięca kolorystyka sprawia, że codzienne mycie zębów staje się przyjemniejsze. Szczoteczka w różnych kolorach, jej cena to 10,90 zł.
 4. Monster Light-Up szczoteczka dla dzieci do 3 roku życia, świecący jednominutowy timer wyznacza czas mycia zębów poszczególnych łuków, wyznaczając po dwukrotnym wciśnięciu przypisku pełne 2 minuty mycia zębów; ergonomiczna rękojeść ułatwia prowadzenie szczoteczki w jamie ustnej, przyssawka na dole szczoteczki ułatwia utrzymanie główki w czystości, przyjemna dziecięca kolorystyka sprawia, że codzienne mycie zębów staje się przyjemniejsze. Cena szczoteczki to 16,50 zł.
 5. Teens szczoteczka została opracowana z myślą o pielęgnacji jamy ustnej młodzieży i dzieci powyżej 10 roku życia, miękkie włosie delikatnie usuwa płytkę bakteryjną, wewnętrzne włosie wyróżnione innym kolorem wyznacza i uczy dzieci jaką ilość pasty należy nałożyć na szczoteczkę, a ergonomiczna antypoślizgowa rękojeść ułatwia prowadzenie szczoteczki w jamie ustnej. Koszt szczoteczki: 12,90 zł.

 

                                                                                                           

 

 • szczoteczki manualne firmy TePe:
 1. Kids Extra Soft szczoteczka z motywem zwierząt jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat. Mała główka łatwo dotrze do wszystkich ciężko dostępnych powierzchni, a miękkie włókna są delikatne dla dziąseł. Szczoteczka ma małą, trójkątną główkę oraz 2760 ekstra miękkich włókien. W ofercie szeroka skala kolorów i nadruków. Cena: 9,90 zł. 
 2. Supreme Compact z małą główką jest idealna dla dzieci i dorosłych, ponieważ łatwo dociera do trudno dostępnych miejsc. Szczoteczka ma specjalnie ukształtowany uchwyt z podpórką na palec, dzięki czemu wyjątkowo łatwo i pewnie można nią operować. Innowacyjne ekstra miękkie włókna mają dwie długości; krótkie doskonale wyczyszczą powierzchnię zęba, a długie lepiej dotrą do krawędzi dziąseł i przestrzeni międzyzębowych. Stożkowy kształt główki sprawia, że szczoteczka łatwo dociera do tylnych zębów nie podrażniając dziąseł. Szczoteczka do zębów TePe Supreme jest też doskonała do czyszczenia stałych aparatów ortodontycznych. Elastyczna główka wyginająca się pod wpływem gorącej wody umożliwia dopasowanie jej do zgryzu. Szczoteczka w różnych kolorach, w cenie 7,90 zł. 

 

                                           

 

Szczoteczki elektryczne dla najmłodszych

Czy szczoteczki elektryczne są bezpieczne dla małych dzieci i od kiedy powinny zacząć ich używać? Różne są opinie, wielu specjalistów jednak twierdzi, że ze szczoteczki elektrycznej mogą korzystać dzieci dopiero od 3 roku życia. Zęby dziecka we wcześniejszym okresie nie są jeszcze odpowiednio ukształtowane i do 3 lat najlepiej, by dziecko używało szczoteczki manualnej z miękkim włosiem. Dlatego szczoteczkę elektryczną najlepiej podarować dziecku po ukończeniu trzeciego roku życia. Dobrze jest, aby na początku nauczyć dziecko poprawnego korzystania ze szczoteczki manualnej oraz nauczyć odpowiedniej techniki szczotkowania zębów.

 
Szczoteczki elektryczne w HelloDent, szczoteczki firmy Braun Oral-B:
 • Braun Oral-B, elektryczne szczoteczki do zębów z akumulatorem lub zasilane baterią zostały opracowane dla dzieci w wieku od 3 lat. 
  Szczoteczki mają bardzo miękkie włókna zapewniające delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. Perfekcyjna konstrukcja szczoteczek jest dostosowana do dziecięcych ust. Oral-B skutecznie i zarazem delikatne czyszczą zęby. Dostępne w wielu kolorach i wzorach - postaci z kreskówek i bajek, zapewniają dziecku nie tylko optymalne efekty codziennej pielęgnacji jamy ustnej, ale również dobrą zabawę.
  Szczoteczka bateryjna - 36,90 zł, szczoteczka na akumulator - 88,00 zł.

 

  

 

Szczoteczka soniczna, czyli sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga

Szczoteczka soniczna dla dzieci - jej zastosowanie w wieku młodzieńczym jest o tyle korzystne, że w odróżnieniu od innych typów szczoteczek, wcale nie trzeba używać dużej siły nacisku, aby uzyskać efekt doskonale czystej jamy ustnej. To walor ważny szczególnie w wypadku dzieci, dla których szczotkowanie staje się przykrym obowiązkiem. Ponadto, włosie na główce szczoteczki sonicznej dla dzieci jest zazwyczaj znacznie bardziej giętkie i miękkie, co naturalnie wyklucza podrażnienia dziąseł lub ich cofanie się, zaś dla szkliwa oznacza dalece bezpieczniejsze rozwiązanie, nawet przy dłuższym czasie mycia. Dużym plusem są również stosowane dziś prawie w każdym modelu timery, podpowiadające użytkownikowi, kiedy zmienić szczotkowaną partię uzębienia.

Szczoteczki soniczne dla dzieci w HelloDent: 

 • Philips Sonicare For Kids Aqua Stickers HX 6311/07 szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, to szczoteczka, która gwarantuje najskuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej, technologią soniczną. Do szczoteczki dołączone specjalne naklejki, które można spersonalizować, a także narzędzia edukacyjne, dzięki którym poprawne szczotkowanie zębów stanie się przyjemnym nawykiem na całe życie. Philips Sonicare spełnia cechy idealnej szczoteczki do zębów, ponieważ zapewnia skuteczne oczyszczenie powierzchni zęba i przestrzeni niedostępnych dla konwencjonalnych szczoteczek.
  W szczoteczce do zębów zastosowano opatentowaną technologię DFA (Dynamic Fluid Action), która umożliwia połączenie niezwykle szybkich ruchów włókien (o częstotliwości dźwiękowej) z jednoczesnym szerokim zakresem ruchów wymiatających. Dzięki temu szczoteczkaka dźwiękowa Sonicare jest bardzo skuteczna w oczyszczaniu powierzchni międzyzębowych, kieszeni dziąsłowej oraz okolicy poddziąsłowej, a także zachyłków w obrębie aparatów ortodontycznych, stałych oraz w usuwaniu przebarwień, płytki nazębnej i biofilmu.
  Szczoteczka w różnych wersjach kolorystycznych, w cenie 199,00 zł.

 

            

 

 

 • Brush-Baby BabySonic PRO szczoteczka soniczna dla dzieci do 3 roku życia, ze swoim miękkim włosiem oraz delikatnymi drganiami jest idealnym narzędziem pozwalającym najmłodszym na delikatne oraz dokładne czyszczenie powierzchni zębów i dziąseł. Szczoteczka wyposażona w dwuminutowy timer, który co 30 sekund sygnalizuje konieczność przejścia do następnej ćwiartki łuku zębowego. Timer pomaga w czyszczeniu i wyrabianiu od najmłodszych lat odpowiednich nawyków higienizacyjnych.
  Szczoteczka dostępna w dwóch kolorach: żółtym i zielonym. Cena szczoteczki: 55,00 zł.

 

                     

 
 • Brush-Baby KidzSonic 3-6 szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Szczoteczka ze swoim miękkim włosiem oraz delikatnymi drganiami jest idealnym narzędziem pozwalającym najmłodszym na delikatne oraz dokładne czyszczenie powierzchni zębów i dziąseł.
  Zalety: 
  - 2 tryby pracy - podświetlenie bez wibracji sonicznych lub kolorowe światła z ruchami sonicznymi, 
  - specjalnie zaprojektowane włosie różnej długości pozwala jeszcze lepiej redukować płytkę z przestrzeni międzyzębowych,
  - szczoteczka wyposażona w 
  technologię soniczną: dzięki ruchom wibracyjnym włosie szczoteczki jest wprawiane w ruch przez co płytka nazębna jest dużo lepiej usuwana w stosunku do szczoteczki manualnej, 
  - wyjątkowo miękkie włosie, delikatne wibracje oraz wygodny uchwyt, mała główka pozwala na swobodne mycie,
  - lekka rękojeść,
  - 2-minutowy timer: automatyczne wyłączenie szczoteczki po 2 minutach pracy,
  - 30-sekundowy timer: dodatkowo wzbogacony o efekty świetlne informuje o konieczności przejścia do następnego fragmentu łuku zębowego co pomaga w nabywaniu prawidłowych nawyków higienizacyjnych u dzieci (30 sekund przeznaczone na każdą z 4 ćwiartek dwóch łuków zębowych jamy ustnej). 
  Produkt przeznaczony do stosowania pod kontrolą rodziców.

  Cena szczoteczki wynosi 98,00 zł.

 

    

 

 • Seysso Baby Friendly szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku do 3 lat, włókna szczoteczki poruszają się z prędkością 16 000 ruchów na minutę, zapewniając delikatne i efektywne czyszczenie zębów i dziąseł. Szczoteczka posiada małą, zaokrągloną główkę, której delikatne włókna łagodnie oczyszczą zęby. Została wyposażona w 2-minutowy Baby Timer, który pomoże w przestrzeganiu zalecanego czasu mycia zębów. Cztery, 30-sekundowe interwały ułatwią równomierne domycie wszystkich czterech części uzębienia – prawej i lewej połowy górnego łuku oraz prawej i lewej połowy dolnego. Podświetlana końcówka ułatwi rodzicom mycie zębów dziecka, a lekka i ergonomiczna rękojeść pomoże od najmłodszych lat wykształcić prawidłowe nawyki związane z higieną jamy ustnej. Fioletowy kolor szczoteczki spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.
  Cena szczoteczki: 53,90 zł

 

                                                                  

 
 • Meriden Sonic+ Kiddy szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku 1-4 lat. Szczoteczka została w całości wykonana z przyjaznych, pozbawionych niebezpiecznych substancji materiałów. Zalety: kształt przypominający pingwinka, podświetlana końcówka i kolorystyka zachęcają do szczotkowania; włókna szczoteczki poruszają się z prędkością 16 tysięcy ruchów na minutę, zapewniając delikatne i efektywne czyszczenie zębów i dziąseł, co daje bezpieczeństwo użytkowania przez najmłodszych; ergonomiczna i antypoślizgowa, przyjemna w dotyku rękojeść pozwoli każdemu dziecku na wyrobienie prawidłowego nawyku czyszczenia jamy ustnej; zastosowana częstotliwość drgań sprawia, że szczoteczka jest przyjazna dla delikatnych dziąseł dzieci, a zastosowana w niej technologia soniczna skutecznie czyści zęby.
  Koszt szczoteczki to 49,00 zł.

 

                                                                               

 

 

***

 

Dobór przyborów do higieny jamy ustnej dziecka powinien być zindywidualizowany. Dlatego, jeśli nie możemy zdecydować się na wybór odpowiedniej szczoteczki albo po prostu nie wiemy, co będzie najlepsze dla naszego dziecka w danym wieku, to najlepiej udać się na wizytę do dentysty lub higienistki stomatologicznej, którzy mogą przeprowadzić badanie, dzięki któremu dobiorą odpowiednią szczoteczkę i inne narzędzia do higieny jamy ustnej najmłodszych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium