Producenci
Jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka?
Jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka?

Wielu Polaków unika wizyt u dentysty jak ognia. Gabinety kojarzą nam się z bólem, dyskomfortem oraz nieprzyjemnym i owianym prawdziwą niesławą borowaniem. Jeżeli jednak my, dorośli, wybieramy się do stomatologa tak niechętnie, nie trudno dziwić się dzieciom, których problem próchnicy i inne dolegliwości dotyczą najczęściej. Na szczęście istniej metoda, aby Twoje pociechy nie musiały lądować na fotelu specjalisty poza rutynowymi kontrolami. Poniżej postaramy się powiedzieć nieco więcej o najskuteczniejszych szczoteczkach na rynku korzystających z właściwości fal dźwiękowych.

Szczoteczka soniczna, czyli sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga

Zaletą, od której należy rozpocząć prezentację interesującej nas propozycji pozostaje oczywiście model jej działania. Szczoteczka soniczna dla dzieci to bowiem w pierwszej kolejności nowatorstwo ruchów włosia i główki narzędzia. Pulsowanie i wymiatanie wzdłuż szczelin międzyzębowych osiąga w wypadku tego produktu aż 31 tysięcy mikrowstrząsów na minutę. Taki ogrom pracy z łatwością prowadzi do powstania w jamie ustnej bąbelków, których ruch i przepływ przez trudnodostępne miejsca gwarantuje wysoką jakość oczyszczania. Działaniu fal dźwiękowych zwanych w tym wypadku także ultradźwiękami nie oprze się żadne zanieczyszczenie, niezależnie od tego, czy mówimy o pozostałościach posiłków czy też nagromadzonej przez długi czas płytce nazębnej. Szczoteczka soniczna doskonale sprawdza się w każdym rodzaju uzębienia – nawet kiedy poszczególne elementy zgryzu są ułożone bardzo blisko siebie.

Moc szczoteczki elektrycznej oraz funkcjonalność i łatwość obsługi

W specjalistycznym sklepie z przyborami dentystycznymi znajdziemy szczoteczki soniczne przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Ich zastosowanie w wieku młodzieńczym jest o tyle korzystne, że w odróżnieniu od innych typów szczoteczek, wcale nie musimy używać dużej siły nacisku, aby uzyskać efekt doskonale czystej jamy ustnej. To walor ważny szczególnie w wypadku dzieci, dla których najczęściej szczotkowanie staje się przykrym obowiązkiem. Ponadto, włosie na główce szczoteczki sonicznej jest zazwyczaj znacznie bardziej giętkie i miękkie, co naturalnie wyklucza podrażnienia dziąseł lub ich cofanie się, zaś dla szkliwa oznacza dalece bezpieczniejsze rozwiązanie, nawet przy dłuższym czasie mycia. Dużym plusem są również stosowane dziś prawie w każdym modelu timery, podpowiadające użytkownikowi, kiedy zmienić szczotkowaną partię uzębienia.

do góry
facebook instagram kontakt mail
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl