Producenci
Dlaczego czarna pasta do zębów oznacza nieskazitelną biel?
Dlaczego czarna pasta do zębów oznacza nieskazitelną biel?

O niesamowitych właściwościach aktywnego węgla specjaliści wiedzą od bardzo dawna, jednak dopiero w ostatnich latach na szerszy rynek trafiły pasty do zębów oparte o tę wyjątkową substancję. Środki, w których czarne złoto odgrywa główną rolę są znane z dużej absorpcji substancji barwiących, stąd też naturalnym wydaje się ich zestawianie z uzębieniem narażonym na częsty kontakt z kawą, tytoniem, herbatą lub winem. W poniższym tekście przygotowaliśmy wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup bijącej rekordy popularności czarnej pasty.

Węgiel aktywny czyli aktywna ochrona jamy ustnej

Jako jedną z głównych zalet węgla aktywnego obok jego stosowania w dolegliwościach trawiennych na przestrzeni dziejów pozostaje oczywiście jego struktura, która w mikroskopijne pory jest w stanie wchłonąć występujące na zębach bakterie w postaci kamienia i zanieczyszczeń. Silna aktywność na polu antybakteryjnym wynika jednak również z dużej reaktywności atomów węgla, które napotkawszy w wodnym środowisku inne pierwiastki bardzo szybko izolują je, tym samym zapobiegając tworzeniu się toksycznych złogów mogących prowadzić do powstawania próchnicy. Inną istotną właściwością, jaką wykazuje czarna pasta do zębów, jest oczywiście pomoc w utrzymaniu w ustach odpowiedniego wskaźnika pH.

Mimo wszystko istnieją okoliczności, w których powinniśmy odroczyć zakup węgla aktywnego na rzecz czarnej pasty do mycia zębów. Jedną z sytuacji, gdy doskonale działający aktywny węgiel może obrócić swoje działanie przeciwko zębom, pozostaje nadwrażliwość i skłonność do erozji naszego szkliwa. Jeśli w przeszłości zauważyliśmy, iż powłoka zębów łatwo ulega przerwaniu, ale zależy nam na bieli uśmiechu, powinniśmy sięgnąć właśnie po czarną pastę do zębów.

Wspomóż swoje zęby w odzyskiwaniu bieli

Na krajowym rynku obecnych jest wiele preparatów na bazie węgla do stosowania w jamie ustnej. Jeżeli jednak przy słabym szkliwie pragniemy skorzystać ze skuteczności tego typu preparatów wybielających, musimy także rozejrzeć się za środkami reminalizującymi, dzięki którym odpowiadająca za połysk warstwa naszych zębów zostanie w pełni ochroniona przed stopniową dezintegracją. Czarna pasta do zębów to innowacyjny pomysł, dlatego warto spróbować i samemu przekonać się jak węgiel zadba o czystość, świeżość i nieskazitelną biel w naszych ustach.

do góry
facebook instagram kontakt mail
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl