Producenci
Czym jest wosk ortodontyczny i jak go stosować? Mini poradnik pacjenta
Czym jest wosk ortodontyczny i jak go stosować? Mini poradnik pacjenta

W dzisiejszych czasach niemal wszyscy ludzie z wadą zgryzu prędzej lub później lądują w gabinecie ortodonty. Niekiedy przewidywane korekcje pozostają niewielkie, a jednak pacjenci decydują się na ich wprowadzenie. Tym sposobem z dnia na dzień regularnie rośnie rzesza poszukujących trwałego sposobu na doskonały uśmiech – prawdziwą wizytówkę człowieka. Poniżej postaramy się opowiedzieć o absolutnej podstawie ochrony jamy ustnej w trakcie noszenia aparatu, a zatem o wosku ortodontycznym.

Uchroń się przed bólem i ranami

Kiedy mówimy o wosku ortodontycznym, mamy na myśli opracowany przez ekspertów typ wosku mający niwelować podrażnienia śluzówki jamy ustnej w tak kluczowych miejscach jak wargi czy też policzki. Poranienia będące wynikiem stałej ekspozycji ciała na twarde, metalowe elementy aparatu ortodontycznego potrafią niekiedy rozwinąć się w poważne stany zapalne oraz w skrajnych przypadkach zakażenia. Najpowszechniejszymi winowajcami w cierpieniach pozostają natomiast niezmiennie zamki po zewnętrznej stronie łuku zębowego oraz oczywiście okolice pierścieni.

Tak więc w wypadku, gdy Twój aparat ortodontyczny sprawia wiele bólu, który uniemożliwia zwyczajne funkcjonowanie, najlepszym wyjściem jest nabycie w specjalistycznym sklepie online opakowania produktu. Wosk ortodontyczny zazwyczaj poleca stosować lekarz, on też najczęściej bierze na siebie ciężar wyjaśniania działania specyfiku. Tym razem jednak i my pokusimy się na podsumowanie, które może pomóc internautom wciąż niezdecydowanym na leczenie u ortodonty.

Jak odpowiednio zakładać wosk na newralgiczne miejsca?

Wosk założymy z łatwością, gdyż jego formuła pozwala po prostu na przyklejanie go do partii aparatu, które ocierają o śluzówkę. Oczywiście na początek musimy pożądane miejsce wysuszyć i oczyścić. W praktyce jednak ta prosta instrukcja oznaczać może prawdziwą ekwilibrystykę opartą o metodę prób i błędów.

Jak każda dobra rzecz, również i wetknięty do ust wosk zetrze się w końcu w ciągu dnia, dlatego należy go nakładać w okolicach poranionych miejsc regularnie i z należytą starannością. Przy zakupie wosku dla ułagodzenia bólu możemy jednak wybierać spośród szeregu kolorów, z których każdy oznacza również odrębny smak. Od teraz więc nosząc aparat bez trudu wybierzemy na jaką paletę smakową mamy ochotę. Jabłko, czekolada, mięta, cynamon lub ananas to zaledwie niektóre z oferowanych przez specjalistów wariantów.

do góry
facebook instagram kontakt mail
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl